Ciekawa przygoda mr. Forda.

Najbardziej popularnym samochodem nn świecie jest mała maszyna, zwana „Fordam" Dość powiedzieć, iż wszystkie fabryki p. Forda produkują dziennie 3.000 samochodów. To też, w Ameryce każdy rolnik, każdy robotnik ma wiosny samochód tego typu.

 

Pewnego razu zdarzyło się, iż p. Ford, najbogatszy na całym świecie człowiek, jechał samochodem własnej fabrykacyj na codzienną. przejażdżkę. Na drodze spotkał człowieka z rozpaczliwą miną, przypatrującego się jeszcze bardziej rozpaczliwie wyglądającej maszynie, podobne; do samochodu p. Forda. „Król samochodów”, wzruszony nieszczęściem człowieka, któremu zepsuła się maszyna, pochodząca z jego fabryki, zatrzymał się, bez pytania zbliżył się do zepsutego anta i osobiście wziął się do jego naprawy.

Po chwili samochód był gotowy do dalszej drogi. Uszczęśliwiony właściciel „Forda" (samochodu) uścisnął serdecznie p. „Forda" (miliardera), a nie znajdując na razie lepszego sposobu okazania swego zadowolenia i wyrażenia uczuć wdzięczności, pragnął szczęśliwemu majstrowi ofiarowując dolara. Gdy ten odmówił przyjęcia pieniędzy, twierdząc, że jest dość bogatym, aby módz wyrządzić komukolwiek darmo przysługę, właściciel naprawionego samochodu nie mógł w żaden sposób zgodzić się z p. Fordem, ponieważ jego zdaniom, „bogacz wstydziłby się rejdzie w Ameryce tak podłą maszyna. jak „Ford”.

 

P. Ford roześmiał się, wsiadł do swego „Forda” i odjechał, pozostawiając zdumionego tym faktem jegomościa własnym jego rozmyślaniom o „Fordach” i bogaczach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.