Pojedynek kobiecy ze śmiertelnym wynikiem.

Rzecz oczywiście dzieje się w Stanach Zjednoczonych a przedmiotem spornym jest również oczywiście, mężczyzna. Dwie panie: młoda wdówka Caretta N. i panna Cora J. zakochały się w tym samym mężczyźnie. Przy spotkaniu przypadkowem obu wynikł stąd spór ostry między obu rywalkami, które głęboko przeświadczone o tern, te świat jest zbyt ciasnym dla nich obu, postanowiły walczyć z sobą o posiadanie ukochanego tak długo, dopóki jedna z nich nie pozostanie na placu. Jako wyzwanej przysługiwał pani N. wybór broni, wybrała rewolwer, poczem przyszedł do skutku pojedynek, wedle wszelkich reguł. Polem walki był obszerny pokój. Aby nie było wątpliwości co do „bożego sądu, zaproszono tego o którego posiadanie spór się toczył, ażeby przyszedł o wyznaczonej godzinie.

Nie przeczuwając nic złego, stawił się i musiał jako niemy świadek asystować całej akcyi, nie dopuszczono go bowiem do wmieszania się w sprawę.

 

Pani N. padła ugodzona w serce, a zaledwie padła na ziemię panna J. opuściła pokój a zaraz tuż za nią uczynił to samo młodzieniec i odtąd już nie słyszano nic więcej o obojgu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.