Upały w całej Europie.

Temperatura we Wiedniu dnia 29. lipca b. r. dosięgła 38 stopni C. Równocześnie w Paryżu 28. lipca b. r. osiągnęła temperatura maksimum 38,4 st. C., a wiatr podobny do sirocco czynił atmosferę jeszcze bardziej nieznośna. Zanotowano wiele wypadków omdleń na ulicy. W Berlinie skutkiem udaru słonecznego zmarło kilka osób. 28. lipca rozszalały nad Anglią burze, charakterystyczne z tego powodu, iż nie spadła ani jedna kropla deszczu podczas ciągłych piorunów i wichru. Północno-wschodnia Francya również nawiedzona została przez burze, w Paryżu zaś temperatura z 38,4 st. C. w przeciągu 24 godzin spadła o 16 stopni, jednocześnie nad Austryą pojawiły się wiatry zachodnie, które spowodowały lekkie obniżenie temperatury. W Monachium, gdzie upały doszły do 35 st. C., nastąpił również przełom; poprzednio przeszła nad miastem burza w postaci ulewnego deszczu. Pas burz z wolna posuwa się w kierunku wschodnim. Następnego dnia rozszalały już nad Paryżem wielkie burze, przerywając wszelkie połączenia telegraficzne i telefoniczne. Na śląska posucha trwa wciąż, bez nadziei zmiany na lepsze.

 

Gwiazdka Cieszyńska, 05-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.