Plany niemieckiego ex-Kronprinca

Francuskie dzienniki donoszą, że niemiecki ex-Kronprinz w rozmowie swej w jednym z arrerykańskich korespondentów oświadczył, iż pragnąłby bardzo powrócić do Niemiec. Wedle niego nie istnieje ku temu żadna przeszkoda, skoro jest przecież poddanym niemieckiego państwa. Co go dotąd zatrzymywało w Holandyi, to obawa, by powrót jego do Niemiec nie wywołał jakich zamieszek w organiźmie jeszcze bardzo dziś wątłym tego państwa. Ex-następca tronu pragnie opuścić Wieringen ze względów finansowych. Gdyby przyczyny polityczne miały być przeszkodą powrotu przyczyny kraju, będzie zmuszony i tak opuścić Wieringen i poszukać sobie gdzieindziej pola działalności.

— Mam lat 39 — mówił on — i powinienem szukać sposobności użycia sił moich, gdziekolwiekbądż ona się zdarzy, w zakresie mego uzdolnienia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.