Samobójstwo wielokrotnej milionerki.

W Londynie wzbudziło ogromną sensacyę samobójstwo wielokrotnej milionerki, Moc. Agnes Constance Mackay. Pani Mackay, młoda i piękna kobieta, wdowa po bardzo bogatym właścicielu plantacyj na wyspie. przed kilku laty, po śmierci swego męża przybyła do angielskie, stolicy, gdzie rozpoczęła tryb życia niezmiernie zbytkowny. Wyrzucała pieniądze pełnymi garściami; widywano ją w nocnych lokalach zawsze w otoczeniu eleganckich panów i powszechnie uchodziła za światową, lekkomyślną kobietę, której żądze użycia była nienasyconą. Przed niejekim czasem Mrs. Mackay powróciła wcześnie rano z jakiejś zabawy do domu i położyła się na spoczynek. W chwilę potem pokojowa jej posłyszała strzał. a kiedy w przestrachu wpadła do sypialni, zastała panią swą z przestrzeloną skronią w łóżku.

 

Adwokat, który zawiadował jej majątkiem oświadczył, źe ona. która przedtem rozporządzała nieobliczalnemi wprost sumami, ogarniętą została w ostatnich czasach istotnie chorobliwą manią trwonienia i wyrzucała pieniądze literalnie oknem. Nie przypuszcza on jednak, aby tragiczna jej śmierć miała z tą sprawą jakikolwiek związek. Raczej tkwić w tem musi jakaś miłosna histora*.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.