New-Jork pretenduje do godności największego miasta na ziemi.

Po ostatnim spisie ludności w Stanach Zjednoczonych kraj ten wystąpił z twierdzeniem, że Wielki New-Jork nie ma w świecie konkurenta pod względem wielkości. Tak jednak nie jest. New-Jork wprawdzie obejmuje wielkie przestrzenie gruntów, ale te są W niektórych partyach tak mało zaludnione, że nie możną go uważać za największe miasto świata, ponieważ wielkość miast przywykliśmy czynić zależną od liczby ich mieszkańców. Stuletnia rywalizacya New-Jorku z Londynem wypaść musi na korzyść tego ostatniego miasta, liczy ono bowiem przeszło siedem milionów mieszkańców, podczas gdy stolica Ameryki doszła dopiero do 51/2 milionów. Szybki jednak przyrost ludności Nowego Jorku pozwala dziś już obliczać statystykom, że w loku 1930 prześcignie on Londyn.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.