W „uścisku" pantery.

Przygoda angielskiego myśliwego. Pewien angielski myśliwy, który dostał się w kły i pazury pantery zamieszcza w „Daily Mail" wrażenia, jakie doznawał podczas tej niebezpiecznej sytuacyji.

 

„Znany afrykański podróżnik Livingstone, pisze ów myśliwy, twierdził, że odczuwał pewną dziwną rozkosz w chwili, gdy mu lew gruchotał kości. Tej przyjemności nie odczuwałem rozrywany przez panterę. Zwierzę to postrzeliłem, paczeni szedłem jego śladami. Pantera zaczaiła się za małym pagórkiem, czego nie zauważyłem i nagle rzuciła się na mnie.

Przygnieciony olbrzymim cielskiem do ziemi, miałem zaledwie czas zasłonić twarz ręką, która momentalnie znalazła się w paszczy pantery. Następnie wbiła pazury w moje łydki, równocześnie za-nurzając ostre kły w udo. Nasyciwszy się krwią wypuściła mnie z swych gorących uścisków, za chwilę jednak wróciła obwąchała mnie — poczem zniknęła w dżungli. Sześć tygodni przeleżałem ciężko chory, tern więcej, że za-kaziła mnie jadem. Stwierdzam ponownie, że przyjemności Liwingstona nie doznawałem i nie życzę mu jej więcej.

 

Również i inni -- pisze dalej ów myśliwy — którzy się znajdowali w podobnej sytuacyi opowiadając mi o swych przygodach nie wspominali o najmniejszej choćby rozkoszy.

 

W końcu myśliwy ów podaje, że najniebezpieczniejszymi drapieżnikami są tygrysy. Nie zna wypadku, by napadnięty przez tygrysa zdołał wyleczyć się z ran. Siła jego jest straszna. Jednem uderzeniem łapy, zabija człowieka.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.