Austrya o aresztowani Piłsudskiego.

Prasie wiedeńskiej komunikują ze źródła autorytatywnego, że „wbrew luźnym inforrnacyom, jakie pojawiły się w prasie, koła wojskowe austro-węgierskie stoją zdała od sprawy uwięzienia Piłsudskiego. 1. okazyi pobytu Piłsudskiego w Krakowie kontrola policyjna, jak przy każdym podróżnym, ograniczała się do przedłożenia kartki meldunkowej. Piłsudski na karcie meldunkowej podał, jako dokument podróżny, otwarty rozkaz komendy polskich legioów z dnia 1 lipca.

Na podstawie tego stwierdzenia takie wyszczególnienie zakomunikowano general-gubernatorstwu warszawskiemu z prośbą o wyjaśnienie posiadania „otwartego rozkazu", gdyż Piłsudski od czasu swego zwolnienia nie należy do Legionów i dlatego nie mial tytułu do posiadania „otwartego rozkazu". Potem komenda Legionów doniosła, że Piłsudskiemu nie wystawiano „otwartego rozkazu".

 

Działalność władz austro-węgierskich pod każdym względem poprawna i zgodna z przepisami, ograniczyła się wyłącznie do powyżej podanego wystąpienia."

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.