Mleko amerykańskie dla dzieci w Polsce.

Chicagoski. „Dziennik Ludowy" z 20 września donosi:

 

Sekretarz Komitetu Obrony Narodowej otrzymał w tych dniach następujący list z ministeryum marynarki w Washingtonie w odpowiedzi na zabiegi reprezentantów Centralnego Rom. Obr. Narod. w sprawie wysłania transportu mleka okrętem wojennym do Polski dla dzieci w Warszawie:

 

D. C., 15 września 1916.

Washington, Do Polskiego Komitetu Obrony Narodowej, 1225 N. Ashland Avenue Chicago III.

 

Panowie:

Departament jest w posiadaniu listu, datowanego 12 września i podpisanego przez dra J. P. Zaleskiego, prezesa dra K. A. Żurawskiego, wiceprezesa Polskiego Komitetu Obrony Narodowej, w którym proszą, by departament zezwolił na przewiezienie dla dzieci Warszawy jednego ładunku mleka skondensowanego, okrętem do bałtyckiego portu Gdańska.

 

Jakkolwiek Departament ma najwyższą sympatyę z usiłowaniami, podjętemi przez organizacyę panów, w celu niesienna pomocy dzieciom w Polsce i chętnie współpracowałby z każdym możliwym do przeprowadzenia projektem wykonania tego humanitarnego przedsięwzięcia, z żalem musimy jednak Panów zawiadomić, te użycie okrętu wojennego dla tego celu, w tym czasie nie może być urzeczywistnionem.

 

Zwracamy uwagę, iż Departament stanu chętnie uczyni wszystko w celu otrzymania pozwolenia na przewóz transportu i wydaje się prawdopodobnem, iż wysiłki Departamentu, zmierzające do otrzymania tego pozwolenia na przewóz statku wojennym będą tak samo skutecznemi, jak i wysiłki w celu uzyskania bezpiecznej przesyłki na statku handlowym przez kraje neutralne.

 

Z wysokiem poważaniem

Franklin D. Roosevelt.

Zasł. sekretarza depart, marynarki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.