Największe laboratoryum na świecie.

Największe laboratoryum na świecie, w mieści poświęcone celom wojennym, powstanie obecnie w najbliższych dniach w Ameryce. jego twórcą ;est sekretarz marynarki Daniel, który wyszedł z z sady, że ani wojaka lądowego, ani marynarki nie można utrzymać na prawdziwie nowoczesnym pomnie, jeżeli liczy się tylko na wynalazki i ulepszenia, dokonywane sporadycznie tu i ówdzie przez okolicznościowych wynalazców. jedynie to państwo może w przyszłosci liczyć na zwyciestwo, którego wszyscy obywatele współdziałać będą w udoskonaleniu i w rozwinięciu potęgi militarnej, a rzeczą znowu państwa jest „obudzenie w najszerszych warstwach ludnosci ducha wynalazczego"

 

 

W tym celu utworzono specyalny komitet, do którego należy 32 przedstawicieli największych towarzystw technicznych pod przewodnictwem Tomasza Edisona.

 

Nowe laboratoryum, noszące urzędową nazwę „Advisory Board of Invenuons”, będzie urządzone z możliwie największą wystawą. Koszta jego urządzenia obliczono na 25 milionów koron, O jego zasobach i ogromie świadczyć może już sam ten fakt, że laboratoryum, wśród innych urządzeń, mieścić będzie w sobie olbrzymi dok, który będzie mógł pomieścić okręt o 50.000 ton. Dla dokładności dodać należy, że największy obecny amerykański dreadnought ,,Nevada” ma zaledwie 27.500 ton pojemności. Bardzo ważne miejsca w nowem laboratoryum zajmą oddziały dla prób z zakresu lotnictwa, wyrobu amunicyj, rnateryi wybuchowych, telegrafu bez drutu, chemii, elektrycznosci i t. d Będzie nawet urządzona specyalna scena dla doswiadczeń kinematograficznych, które w technice bardzo ważną odrywają rolę Roczne koszta utrzymania tego laboratoryum obliczono w przybliżeniu na 10 do 14 milionów dolarów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-01-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.