Walka z alkoholizmem we Francyi.

Władze rząd. przeprowadzają z coraz większym rygorem nowe prawo, zastosowane najpierw w Paryżu, a następnie rozciągnięte na całą Francyę, co do sprzedaży absyntu. Prawo zakazujące używania absyntu przyniosło tyle dobrych skutków, że rzad postanowił zastosować je nietylko podczas wojny, lecz na wszechczasy. Zakaz sprzed dawania absyntu i innych trunków alkoholicznych w godzinach wieczornych i jak i zamkniecie kilka tysiecy knajp i barów przyczyniły się do podniesienia hygieny wśród ludności, do zdrowotności ogólnej i do sprowadzenia do minimum wszelakiego rodzaju przestępstw i zbrodni. — Władze wskazują na Rosye, która pomimo, że skarb ma 2 miliardy franków mniej dochodu, aniżeli miałby, gdyby były czynne monopole, zastosował się do woli cara i przeprowadza nowe ustawy z całą srogością.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.