Ze świata

Warszawa. (E. E. Radio). Przyjęło wniosek o przejęciu przez państwo polskie muzeum narodowego w Rapyerswylu. Dalszy ciąg posiedzenia był ściśle poufny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-08-1921

Wczoraj wieczorem odbyło się w sali ratusza we Wiedniu zgromadzenie wiedeńskiego garnizonu celem wyrażenia protestu przeciwko zamierzonej nowej ustawie o radach żołnierskich. Po zgromadzeniu demonstrujący żołnierze udali się w pochodzie przed gamach ministerstwa wojny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-07-1921

Anglik (do Włocha). To widocznie plotka, że Niemcy napadają na Polaków. Wytężam przecie wzrok i nic podejrzanego nie widzę.

 

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-07-1921

„Mittagzeitung” dowiaduje się z Budapesztu, że zanosi się na zaręczyny córki admirała Horthyego z b. arcyksięciem Albrechtem, synem arcyks. Fryderyka.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-07-1921

Tymi dniami odbyła się w Berlinie „manifestacya” dzieci szkolnych, urządzona przez komunistów. Dzieciom kazali nieść przywódcy komunistyczni tablice, propagujące ich idee.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.