Ze świata

Zurich. (East Express) Dzienniki zuryskie dowiadują się z Budapesztu, że pułkownik Lehar, który został złożony ze swego urzędu przez zarządcę Herthy'ego za udział w zamachu b. cesarza Karola, pozostaje nadal na czele wojsk rojalistycznych i organizuje nowy zamach państwowy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1921

(Telegram własny „Il. Kuryera Codz.”)

Haga, 13 kwietnia, Rząd holenderski nie zezwolił eks-cesarzowi Wilhelmowi i następcy tronu na odprowadzenie zwłok zmarłej cesarzowej aż do granicy Holandyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1921

Poldu, 14. 4. (Pat. Rad.) Porozumienie angielskich właścicieli kopalń i górników nie doszło do skutku. Wskutek czego tak górnicy jak i robotnicy kolejowi i transportowi postanowili ogłosić strajk generalny na piątek godzinę 10 wieczorem. Jednakże różni członkowie parlamentu czynią na-dal usilne starania, aby nakłonić rząd do zmodyfikowania swych postanowień, gdyż dotychczas rzad posłanowił tylko udzielić pewnej pomocy finansowej obwodom najbardziej zagrożonym.

Ulubiony, nadzwyczaj przyjemny sport stanowi w Skandynawii jazda na łyżwiarka rozpinają na elastycznych bambusowych prętach i umieszczają poza sobą, korzystając z siły popędowej wiatru. Olbrzymie przestrzenie jezior zamarzniętych lub fiordów skandynawskich są wymarzonym terenem ślizgawki, a przy pomyślnym wietrze, wiejącym w żagiel, można osiągnąć znaczną chyżość.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1921

Warszawa, 13. 4. (Pat.) Jak donosi »Przegląd Wieczorny«, istniejącą w Tokio instytucję polską opiekującą się dziećmi, zwłaszcza sierotami po uchodźcach polskich, odwiedziła cesarzowa japoński, która bardzo serdecznie zajęła się losem polskich sierot i obiecała przyjęć nad instytucją polską swój protektorat.

 

Kurjer Poznański, 15-04-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.