Łapacz ptaków

Do żandarmeryi w Mogilanach doniesiono, iż niejaki Stanisław Kozioł w Konarach zajmuje się zawodowo łapaniem ptaków i wysyłaniem ich do Prus. Natychmiast przeto udał się żandarm w towarzystwie wójta do mieszkania Kozła, którego nie zastano. Oczom przybyłych przedstawił się ciekawy widok.

 

Wszystkie ściany, okna i powała zawieszone były różnego kształtu i wielkości klatkami w których tłukło się około 50 śpiewających ptaków. Między innemi były śliczne okazy krzywonosów, czyżów, gilów, szczygłów, skowronków i kilkanaście słowików, które natychmiast przybyli wypuścili na wolność.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 21-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.