Lichwa aptekarska

wobec panującej epidemii czerwonki, jaka jeden z dobrych środków przeciwdziałających, jest węgiel kostny. Sroden ten zatem jest rozkupywany i poszukiwany. Wskutek wielkiego zapotrzebowania niektóre apteki wprost nieznanych sum żądają. I tak 50 gramów tego proszku w aptece p. Gutwińskiego kosztuje 250 Mk. a taka sama ilość w aptece w Dziedzicach kosztuje 80 Mk. Jak widać z porównania jest to wprost obdzieranie ludzi, licząc na to, że kto potrzebuje, musi kupić bez względu na cenę. Urząd walki z lichwą powinien rzecz zbadać i pouczyć o uczciwym zysku.

 

Gwiazda Cieszyńska, 20-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.