Jak p. Babska rozpoczęła żywot milionerki.

Gdy pani Babska z córką Stanisławą przybyła do gmachu Pol. Kraj. Kasy już po odbiór wygranego miliona marek, tłum cały licznych w tej porze interesantów rzuci, się, by ją oglądać, a aparaty fotograficzne, które się także niewiadomo skąd znalazły, otoczyły rojem nową milionerkę.

 

P. Babska rozpoczęta żywot milionerki od dobrego czynu. Po zainkasowaniu miliona i po złożeniu na nowo otworzony rachunek własny 930 tysięcy marek, zatrzymała, jak mówiła, nie dla siebie, lecz dla dzieci swoich 70 tysięcy marek, z tych zaś zakupiła 20 "Milionówek” dla równego podziału między dwie sieroty, które wylosowały lei numer szczęśliwy. W ten sposób nowe dwie sieroty mają zdeponowane w Polskiej Krajowej Kasie Pożyczkowej po 10 tysiecy Marek, które, po wypłaceniu im po dojściu do pełnoletności, ułatwią rozpoczęcie egzystencyi samodzielnej, nie mówiąc już o tern, że suma ta może urosnąć" tysiackrotnie w razie wygranej. Obdarowane są to sieroty z Wilna: Zofia Maliszewska lat 6 i Halina Domańska lat 7; ta ostatnia po zabiciu ojca przez bolszewików, była wywieziona z Wilna pod nazwiskiem Janiny Mackiewieczówny. Obie znajdują się obecnie w zakładzie sierót Opatrzności Różą w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 17.

 

Nowa milionerka powróciła do pracy poprze:Intel, do zarządu kuchnią dla pracowników elektrowni warszawskiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.