Krytyczny stan gazowni miejskiej.

W dwu wczorajszym mimo zapewnień nie nadszedł ani jeden wagon węgla keksujqcego do gazowni.

 

Wobec tego dyrektor gazowni wysłał do ministra kolei Dra Partia depesze z żądaniem złożenia pociągu turnosowegro do Karwiny. Odpowiedź jednakże na tę depeszę dotychczas nie nadeszła.

 

Od 1 bm. do 17 włącznie nadeszło do gazowni 25 wazonów — podczas gdy normalne zapotrzebowanie w tym czasie wynosiło 170 wagonów węgla koksniącego. Od dn. 13 do 17 bm. nadeszło tylko 8 wagonów zamiast należnych na ten czas 50 wagonów wegla.

 

Gazownia przypomina konsumentom we własnym ich interesie, aby zawsze kurki guzowe od lamp, kuchenek itp. były zamykane w celu unikniecia ewentualnych eksolozyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.