Ponownie hojny dar dla miej.

Muzeum przemysł. w Krakowie. P. gen. Dr. Holdyński złożył po raz wtóry w darze do zbiorów m. Muzeum przemysł. bardzo cenną kolekcye przedmiotów sztuki dalmatyńskiej, bośniackiej, czarno-górskiej i japońskie', w ilości 45 okazów metalowych, tekstylnych i drewnianych. Prócz tych darów mają w przyszłości przejść na własność tej instytucji dalsze i obfitsze zbiory obecnego ofiarodawcy. Ofiarność te rodną publicznej pochwały, wywołała żywotność, ruchliwa czynność obecnego kierownictwa Muzeum. To też instytucya ta winna znaleźć ogólne i wydatne poparcie u społeczeństwa przez składanie wszelkich darów w przedmiotach przemysłu artyst., książek, rycin, a nawet pocztowych widoków itp. Właściwa opie-ka i użytkowanie tych zbiorów w tej chwili jest zgoła zapewnione.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-11-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.