O RYBY NA WIGILIĘ

W związku z notatką pod powyższym tytułem, zamieszczoną w dziennikach krakowskich, otrzymujemy s zarządu dóbr hr. Potockich w Krzeszowicach pismo, stwierdzające, iż nie sprzedawano w Zatorze z tamtejszych stawów ryb agentom pruskim po cenie 1100 do 1200 kor. za cetn. metr., lecz cały zapas ryb sprzedano przed 1 b. m. odbiorcom z Galicyi zachodn., przeważnie z Krakowa, w tym czasie stosując się ściśle do ustanowionych ustawowo cen taryfowych. Pomiędzy innemi sprzedano zażądane ilości ryb:

Związkowi spożywczemu urzędników magistratu m. Krakowa, sądowej spółce spożywczej w Krakowie, konsumowi funkeyonaryuszy starostwa krak., dyrekcyi kolei państw, w Krakowie, składnicy kolejowej towarowej w Podgórzu Płaszowie, spółce oficyantów sądowych, związkowi konsumowemu dla gażystów wojskowych itd. Wyczerpawszy w ten sposób wszystkie swoje zapasy ryb, nie mógł zarząd stawów Zatorskich uwzględnić późniejszych zgłoszeń, a w szczególności zgłoszenia magistratu m. Krakowa na 300 centnarów metrycznych ryb. W końcu podnosi nadesłane nam pismo, że samo miasto Kraków pobrało, względnie jeszcze pobierze z Zatorskiego gospodarstwa rybnego z tegorocznych odłowów 151 cetn. metr. (czyli 5—6 wagonów) ryb.
*
Po zamieszczeniu powyższych sprostowań otrzymaliśmy z magistratu komunikat zawiadamiający, iż gmina m. Krakowa nabyła w zarządzie dóbr Zatorskich dwa wagony karpi dla ludności na wigilię. Sprzedaż ryb rozpocznie się w najbliższy piątek lub w sobotę w parku Krakowskim i na placu Szczepańskim. Ryby będą sprzedawane bez żadnych legitymacyj.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-12-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.