Mieszkania piwniczne.

Badania mieszkań piwnicznych (suteren) łódzkich, podjęte z inicyatywy Wydziału zdrowotności publicznej, zostały przez lekarzy dzielnicowych już ukończone. Ogólnie biorąc, mieszkania te pozostawiają bardzo wiele do życzenia i jeśli we wszystkich miastach Europy zachodniej oddawna istniało dążenie do zniesienia wszystkich sutemu, pomimo wszelkich usiłowali ze skony właścicieli domów, pomimo zgadzania się na dokonywanie wszelkich możliwych przeróbek, to, co dopiero mówić o suterenach łódzkich, będących siedliskiem największej biedy, miejscem, gdzie gruźlica szerzy się w sposób przerażający, gdzie wymierają na nią całe pokolenie!

Czas też już wielki był na uporządkowanie tej sprawy, którą w swoim czasie zajęły się były wspólnie Tow. hygieniczne i Liga przeciwgruźlicza, rzecz naturalna bez skutku, bo mogły jedynie stwierdzić opłakany stan rzeczy, a dalszy ciąg nie był w ich ręku.

 

Godzina Polski, 22-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.