Dla ozdrowieńców Legionów Polskich.

 

Apel wystosowany przez Dom uzdrowieńców Legionów Polskich w Kamieńsku do Warszawy o strawę duchową dla rannych i chorych legionistów przyniósł plon obfity. Warszawa-ofiarna jak zawsze, na cele narodowe i humanitarne, pośpieszyła chętnie z pomocną ręką i w przeciągu niespełna czterech dni złożyła 1.163 tomów dzieł naukowych, literackich i podręczników praktycznych.

 

Delegacya Domu uzdrowieńców Legionów Polskich w Kamieńsku składa niniejszem publicznie podziękowanie wszystkim szlachetnym ofiarodawcom za łaskawe dary, a Lidze Kobiet za gorliwe zajęcie się ich zbieraniem i wysyłką.

 

Złożyli w sklepie Ligi Kobiet (ul. Warecka 11):

 

Prócz tego nadeszło 26 paczek bezimiennie ofiarowanych, które zawierały 438 tomów; razem 1163 tomów.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 18-08-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.