Dom uzdrowieńców

W Komieńsku istnieje t. zw. „Dom uzdrowieńców legionów polskich", w którym pomieszczenie znajduje około 1,000 rannych i chorych legionistów. Pensjonarze „domu uzdrowieńców" oderwani od wszelkich środowisk kulturalnych, tęsknią do strawy duchowej w postaci książki. „Dom uzdrowieńców" temu ich pragnieniu niezawsze zadośćuczynić może, ponieważ młoda ta instytucja nie ma jeszcze bibljoteki odpowiednio wyposażonej. 

 

Niechajże więc ludzie dobrej woli nie pochlubi im książek, ofiarowując zbyteczne bibliotece „Domu". Najbardziej pożądane są rzeczy o popularnej treki naukowej lub też podręczniki praktyczne z zakresu rolnictwa, przemysłu, rzemiosł i handlu. W mieście naszem bawi obecnie (do d. 12 b. m.) delegacja ,Domu", która przybyła tutaj gwoli zaapelowaniu do uczuć humanitarnych stolicy.

 

Dary nadsyłać można do sklepu Ligi kobiet (ul. Warecka 11).

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-08-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.