Szczepienie przeciw ospie.

Ze wzgledu na niebezpieczeństwo szerzenia sie ospy w Krakowie, magistrat, jako władza polityczna I instancyi, poleca przeprowadzenie szczepienia wzglednie rewakcyanacyi wszystkich uczniów (uczenie) i całego personale. Szczepienie takie winien prze prowadzić lekarz zakładowy lub specyalnie do tego celu uproszony lekarz: w razie zaś niemożliwości przeprowadzenia tego szczepienia w swoim zarządzie, magistrat zawiadamia, że rewakcyanacya osób dorosłych odbywa się bezpłatnie w miejskim urzędzie zdrowia (magistrat, ul. Poselska 1. 10, parter na lewo) codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt od godziny 5-6 wieczorem.

 

 

Lekarzy szczepiacy są obowiązani sporządzić listę wszystkich osób szczepionych i rewakcyonowanych na drukach. których dostać można bezpłatnie w miejskim urzędzie zdrowia i przedłożyć te listę magistratowi dla dołączenia jej do rocznego operatu o szczepieniu przedkładanego c. k. namiestnictwu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.