Transport jeńców rosyjskich.

Od kilku dni przejeżdżają przez Kraków pociągi od strony Tarnowa przewożące na zachód jeńców rosyjskich wziętych do niewoli na terenie wojny nad Sanem lub pod Demblinem. Wczorajszej nocy przejechało ich przez Kraków 500, przeważnie piechurów i artylerzystów, zabranych do niewoli przez nasze wojsko pod Demblinem. Na tutejszym dworcu towarowym otrzymali posiłek, poczem odjechali do Czech. W osobnym wozie jechało kilku rosyjskch oficerów. Według opowiadań jeńców, rosyjskie wojsko dziesiątkuje cholera.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.