Wizytacya m. straży pożarnej.

Wczoraj odbyła się wizytacya miejskiej straży pożarnej, zarządzona przez komendanta twierdzy, feldmarszalka-porucznika ekscelencyę Kuka. — Po przegladzie straży oraz wszystkich przyrządów pożarnych, odbył się alarm, do którego stanęło 12 wozów pożarnych oraz 2 samochody pożarne, które to ostatnie zakupione zostały przez komendę dla celów pożarniczych. Następnie odbyły się ćwiczenia ze wszystkimi przyrządami, jak również z nowozakupionymi samochodami, z których jeden zaopatrzony jest w sikawkę benzynową o sile 35 kont, wyrzucając 1.000 litrów wody na minutę na wysokość 80 m. przy użyciu 2 prądów. Po ukończeniu wizytacyj wyraził eksc. Kuk podziękowanie i uznanie komendantowi straży, polecając, aby o tem zawiadamić wszystkich oficerów i pompierów straży pożarnej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.