Co słychać w Suwałkach.

Berlin. (wł.) Korespondent wojenny „Bert. Tagbl." komunikuje, że w zajętych przez Niemców Suwałkach wszystko Idzie zwykłym torem. Większość sklepów stoi otworem, ceny środków żywności są ustanowione, wyzysk będzie karany, handel i przemysł zdaje się nie ustawać. Nadużyć żadnych dotychczas nie było.

 

Rosyjski motłoch wtargnął do opuszczonych przez Moskali budynków koszarowych.

Kiedy dano z nich strzał do żołnierza niemieckiego wszyscy zostali wystrzelani. Plakaty publiczne ostrzegają przed szpiegostwem, które będzie karane natychmiastowem rozstrzelaniem wszystkich winnych, konfiskatą majątków i paleniem dostw. Milicya obywatelska chroni mienie mieszkańców przed zamachem miejscowych szumowin społecznych. Straż ogniową pełni milicya. Ustanowiono prowizoryczny zarząd miejski. Niemiecki gubernator wojenny, władający doskonale językiem rosyjskim, mieszka w gmachu gubernialnym. Rozporządzeniom jego nie przeciwstawiono się w żaden sposób.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.