Z ziem polskich

wysyłana przez H. Hoovera rodzinom wychodźców polskich z Ameryki do kraju.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1921

Warszawa, 13. 4. (Pat.) Min. rolnictwa dóbr publicznych komunikuje w dzisiejszym numerze „Monitora Polskiego” wykaz majątków przeznaczonych do parcelacji.

 

Kurjer Poznański, 15-04-1921

Z soboty na niedziele zastała zawezwana straż pożarna na ul. Bracką T. 1, gdzie w płomieniach stanął gmach na II piętrze. Stwierdzone, to ogień powstał od zarzącego się się który wystawiła na garnek służąca. Ogień zlokalizowano.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Wczoraj wieczorem w lokomotywie pociągu lwowskiego, przy chodzącego do Krakowa po godzinie 10-tej, zepsuł siec hamulce. Wskutek tezo pociąg nie zdołał się zatrzymać na zwykłem miejsca, lecz posunął się nieco poza platformie peronową. Dzięki temu, iż linia była zapalnie wolna, żadnego złego nastepstwa tego wypadku nie było.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Wczoraj przybyła do Warszawy delegacya akademickie% młodzieży francuskiej i belgijskiej w towarzystwie jednego Romana i jednego studenta z Luksenburga i jednego Anglika. Delegacyę przyjmowano owacyami na dworcu odbyła się następnie akademia w uniwersytecie uroczyste przedstawienie w teatrze, zwiedzanie miasta, a wieczorem bankiet w „Brystolu". Przed rozpoczęciem akademii w uniwersytecie rektor udekorował z upoważnienia władz wojskowych krzyżem walecznych studentów uniwersytetu, plutonowego Gubeca.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.