„Sparta” w Warszawie.

Zapowiedziany match „Sparty” z reprezentacją Koła sportowego w parku Agrykola odbędzie się dziś o godz. 6-ej po południu. „Sparta" grać będzie w następującym składzie: pp. Zadak (bramkarz), Hojer, Pospisil, Kada, Fivebr, Husek, Vana, Sroubek, Pilat, Vanik, Placek.

 

Szczególną uwagę zwraca na siebie p. Kada 17-letni uczeń szkoły średniej w Pradze, którego nazwano „Wir tuczem fuot-ballowym".

 

 

Istniejący 22 lata klub „Sparta" liczy obecnie do tysiąca członków czynnych, w tej liczbie wielu polaków. — Członkowie klubu na olimpjadzie w Paryżu zdobyli drugie nagrody w zawodach lekkoatletycznych, a mistrzowstwo Czech w piłce nożnej dzierży „Sparta," od lat kilku. Ponad to kilku członków klubu zdobyło mistrzowstwo Europy gry w hockey.

 

Spodziewać się należy, że szersza publiczność skorzysta ze sposobności zapoznania się z mistrzowską gra czeskich footballistów, a portsmeni nasi nie omieszkają zdobyć odpowiednie wskazówki ku podniesieniu poziomu sportu u nas.

 

Kurjer Poranny, 01-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.