Turniej zapaśniczy.

Główna atrakcja rozgrywanego turnieju zapaśniczego ukrainiec I. Poddubny, z powodu choroby od paru dni nie przyjmuje udziału w walkach, wskutek czego wczorajsze zapasy odbywały się przy wyjątkowo nielicznie zapełnionej widowni.

 

Najwięcej ciekawości wczoraj budziła walka niemca Erlenkampfa z Łuką Kopiowem. Para ta przed tygodniem spotykała się lecz bez rezultatu, gdyż z powodu spóźnionej pory spotkanie przerwano. Ciekawość jednak była zawiedzioną, gdyż wynik walki, która obiecywała być długą, był nadzwyczaj niespodziewany. Oto gdy para ta weszła na estradę, Kopiow momentalnie uchwycił Erlenkampfa w pół i chwytem „tour de bras" ułożył go na dywanie. Czasu walka tyle zajęła, ile potrzeba było na uchwycenie i przewrócenie przeciwnika. Walka ta była najkrótszą ze wszystkich odbytych w obecnym turnieju.

 

 

W miejsce zapowiedzianego Poppra z Zakrzewskim walczył rumun Czernojanu, który wyślizgiwał się przez 16 m. zanim uległ po zastosowaniu parady od przedniego pasa.

 

Siła i waga olbrzyma Warjaga walczyły z wyszkoleniem i zręcznością galicyjskiego zapaśnika Maksymiaka, lecz tylko do chwili, dopóki nie udało się olbrzymowi założyć swego. zastraszającego przeciwników podwójnego nelsona. W uścisku tym Warjag wytrzymał Maksmiaka kilka minut i tak zmęczył, iż dalszej walki onegdajszy zwycięzca, Czernojanu, zrzekł się, przez co spotkanie policzono mu za porażkę.

 

Czas zmagania się pół godziny.

 

Wieczór rozpoczęło spotkanie niemca Badera z żydowskim zapaśnikiem Maksem Szwarcem, który zwyciężył chwytem „bras roule” po 13 min. trwającej walki.

 

Wobec coraz więcej zmniejszającego się powodzenia turnieju, postanowiono zakończyć go pojutrze. Dziś więc przedostatni dzień turnieju.

 

Kurjer Poranny, 27-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.