Turniej zapaśniczy.

Wczorajszy wieczór w b. panoramie przeznaczony był na benefis jednego z więcej lubianych zapaśników Łuki Kopiowa. Program miał rozpocząć sio od spotkania benefisanta z Poddubnym, tymczasem ukraiński champion zachorował i został zastąpiony przez olbrzymiego szweda Warjaga. Walka trwała dosyć długo i przeważnie w parterze, w którym tuż została ukończona przewagą Kopiowa, gdyż w parterze udało mu się przerzucić Warjaga i docisnąć do dywanu. Czas 25 minut.

 

 

Ciekawość budziła walka pary drugiej, choćby dlatego, iż po raz pierwszy walczyło ze sobą dwóch żydowskich zapaśników, Maks Szwarc i Popper. Dotychczas ta liczna część publiczności, która sympatiami swe darzyła Poppera, nie mogła być uprzedzoną do... Maksa Szwarca. To też nie było niezadowolenia, gdy w krótkim czasie, bo po 31/2 minutach Szwarc paradę od tylnego pasa z nelsonem pokonał Poppera.

 

Jakby dla przeciwieństwa z poprzednią parą walczyło dwóch innych zapaśników, Maksymiak z Galicji i Bogdan Zakrzewski, warszawianin. Po ładnej walce, obfituiącej w przerzuty i ciekawe chwyty, zwyciężył warszawianin udatnie zastosowaną paradą od podwójnego nelsona.

 

Będący w dobrej formie finlandczyk Jarwinien, przerzutem w parterze zwyciężył niemca Erlenkampfa w 11 m.

 

Wobec niedoszłej a obiecującej trwać długo walki Poddubnego z Kopiowem, wczorajsze spotkania skończyły się wcześnie, ku zadowoleniu tym razem mniej licznie zebranej publiczności.

 

Kurjer Poranny, 25-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.