Wzloty Pegouda

Słynny lotnik Pegoud nieodwołalnie zaprodukuje się przed publicznością warszawską dopiero w nadchodzący wtorek, d. 16 i środę, d. 17 b. m., gdyż do d. 16 b. m. tor wyścigowy zajęty jest przez lotników rosyjskich, pp. Wasiljewa i Kuźminskiego, z którymi układy co do odstąpienia placu nie dały pomyślnego rezultatu. Popisy odbędą się bez względu na stan pogody, gdyż dla Pegouda warunki atmosferyczne nie stanowią żadnej różnicy.

 

 

Wczoraj, około g. 8 w., Pegoud dokonał jeszcze jednego próbnego lotu. Była to formalna orgia kół, ósemek, koziołków i loopingów. Czegoś podobnie szalonego i fantastycznego nie może sobie wyobrazić, kto nie widział popisów Pegouda. Pod względem techniki i brawury zostawia on daleko w tyle wszelkich swych naśladowców.

 

Pegoud latać będzie również z pasażerami, których kilku już się zapisało na loty zwykłe i koziołkowe. Dalsze zapisy przyjmuje Pegoud osobiście w hotelu „Polonia".

 

Z Warszawy słynny lotnik udaje się bezpośrednio do Ameryki na wielkie tournee, za które otrzyma 1 mil. franków.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 13-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.