Powtórne wzloty p. Szpicberga

W drugim dniu Zielonych Świątek wieczorem publiczność warszawska pośpieszyła na pole Mokotowskie jeszcze tłumniej, niż pierwszym razem na popisy sztuczne lotu p. Szpicberga.

 

Duży tłum otoczył lotnisko szerokiem kołem, a na miejscach płatnych było kilka tysięcy osób, zajmujących ustawione rzędy ławek.

 

 

Porządek na polu Mokotowskiem panował lepszy, niż podczas pierwszych wzlotów.

 

O godz. 71/2 wiecz. Szpicberg wniósł się doskonale w przestworza, w których dosłownie bujał około 20 minut na różnych wysokościach od kilkunastu do 400 metrów.

 

Wykonał on z wielką śmiałością i sprawnością znów swoje potrójne ewolucje sztucznych lotów, budząc entuzjazm widzów. Wylądowawszy nader gładko i równo Szpicberg przeszedł pechotą przed szeregami widzów płatnych, odbierając zasłużone a gromicie oklaski.

 

 

Wyścigi wiosenne na polu Mokotowskiem (Tygodnik Ilustrowany)

 

 

Kurjer Warszawski, 02-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.