Klęska „pogoni” w Poznaniu.

Niebywałą senzacyę w świecie sportowym Polski wywołała klęska „Pogoni" lwowskiej w zawodach footballowych z „Wartą" w Poznaniu. Zawody toczyły się o mistrzostwo Polski, to też „Pogoń" straciła dwa cenne punkty, któreby sie jej przydały w ostatecznej rozgrywce. Wiadomość o klęsce „Pogoni" przywieźli do Krakowa footbolliści krakowscy, wracający z Łodzi. Potwierdzenia dotychczas niema — lecz wszystko przemawia za prawdziwością tej hiobowej dla Lwowa wieści, przedewszystkiem brak jakieikolwielc notatki w prasie lwowskiej o zawodach „Pogoni" w Poznaniu, która — jak wiadomo — zamieszcza natychmiast depesze z każdych zawodów drużyn lwowskich. Przyczyn klęski dopatrywać się należy w przemęczeniu Lwowian, którzy po 40-godzinnej jeździe bezzwłocznie udali się na boisko, a przytem do zawodów stanęło tylko 10 graczy. Wynik zawodów 3:2 na korzyść „Warty".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.