Cracovia-Sturm 5 : 0 (1 : 0).

Przebieg niedzielnego matchu zadowolnił widzów w zupełności. Po drużynie bialskiej nie spodziewano się tej formy i klasy, jaką wykazała. Drużyna Sturmu technicznie dobrze wyszkolona, posiada dobrą i szybką o-bronę, doskonałego bramkarza, i zupełnie poprawną pomoc i napad. Cracovia wystapiła w składzie słabym, bez duszy swego ataku Kałuży i Poznańskiego. Ponadto prawy skrzydłowy zajął stanowisko na lewej stronie ataku.

 

Grę rozpoczęto w żywem tempie — gokie zaprażają często bramce Cracovii. Szybkie i ładne maki naszej drużyny nie dają pozytywnego rezultatu i szeregu doskonałych pozycyi nie wyzyskuje prawy łącznik zwlekając zwykle z decyzyą strzału. Dopiero w trzydziestej minucie pada strzał Kotarbki.

 

Po pauzie gra nie traci na tempie — zmieniwszy stanowisko z prawego skrzydła na miejsce łącznika, nadaje Mielech napadowi większą ruchliwość — atak zaczyna wreszcie kombinować z większa niż dotąd precyzyą tak, że ostatecznie goście opuszczają boisko Cracovii, uwożąc z sobą pięć bramek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.