Ruch sportowy na prowincyi

zatacza coraz szersze kręgi, takie sportowcy prowincyonalni osiągają coraz lepsze wynikł. Prowincyi przoduje od szeregu lat Jasło, którego przedstawicie zdobyli w tym roku sztandar wędrowny szkół średnich Galicyi. Również, zawody sportowe urządzane w Jaśle, jak zawody lekko-atletyczne (pierwsze i największe w Galicyi zachodniej), turnieje tennisowe i matche footbalowe cieszą sie jak najlepszą sławą. W tym roku dzięki usilnym starania jasielskich kół sportowych udało się ułożyć program bardzo pięknego „Tygodnia Sportowego".

Rozpocznie on się 23-go sierpnia matchem footbalowym jasielskich czarnych z jedną z pierwszoklasowych drużyn polskich, prawdopodobnie z Cracovią, z która w tym celu J. K. S. „Czarni" prowadzi rokowania. W czasie od 25 do 30-go sierpnia odbędzie się turniej tennisowy, z którego największe zainteresowanie budzi gra pojedyncza panów o nagrodę wędrowną w postaci srebrnego puhara. 30 sierpnia odbędą się zawody lekko-atletyczne, w program których wchodzą rzuty dyskiem i oszczepem, biegi 100 m., 110 z plotkami i na przełaj, skoki w dal, w wyż i o tyczcee. 30 sierpnia wieczór odbędzie się zabawa towarzyska, na której rozdane zostaną zwycięzcom bardzo piękne nagrody. Wszelkich informacyi w sprawie „Tygodnia" udziela Władysław Steinhaus — Jasło.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.