Organizacya totalizatorowa.

 

Warszawskie Towarzystwo Wyścigów Konnych przygotowało zastęp specyalistów, urzędników i kasyerów, do czynności totalizatorowych na prowincyonalnych torach wyścigowych. Urzędnicy ci w sezonach warszawskich pełnią swoje obowiązki na miejscu, w Warszawie, poczem objeżdżają prowincyę, obwożąc z sobą całkowity aparat mechanizmu totalizatorowego, nie tylko po Królestwie Polskiem, lecz i po Wołyniu i Podolu.

 

 

Oczywiście czynności te trwają od pierwszych dni maja do polowy listopadzie z przerwą zimową, widocznie jednak opłacają się w zupełności, skoro większość tych funkcyonaryuszy nie posiada żadnych innych zająć i specyalnie oddaje się temu „zawodowi".

 

Dzięki tym zabiegom cała organizacya gry została już wszędzie ujednostajnioną z wyjątkiem toru wyścigowego w Równem, gdzie przy małej liczbie koni, istnieje jeszcze totalizator t. zw. „ołówkowy”, znany w Warszawie przed 20 laty.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 14-07-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.