Konkurs pływacki.

Pływactwo — jeden może z najzdrowszych i najhygjeniczniejszych sportów — niw wywalczył sobie jeszcze tego stanowiska, na jakie zasługuje.

 

Uprawiany bywa po amatorsku, „w pojedynkę", nielicznie.

 

Konkursy pływackie, tak niezbędne dla postawienia tego sportu na poziomie użytecznym, to rzadkość, liczba uczestników w takich konkursach —nikła, a zainteresowanie ogółu — żadne. Dyletantyzm ma tu szerokie; pole do popisu, przynosząc więcej szkody, niż pożytku ze względu na; nieumiejętne uprawianie tego sportu, z pominięciem wskazówek praktyki; pływackiej i zasad hygjeny.

 

 

Pomijając już znaczenie pływania dla. zdrowia, jest ta umiejętność tak bardzo potrzebna każdemu z uwagi na niebezpieczeństwa, czyhające na wodach. Na rzekach naszych tak często widać przepełnione żadnymi wioślarskich wrażeń amatorami łodzie, lecz znikomy procent tych „wioślarzy" pływać dostatecznie umie i tak często bywają notowane wypadki utonięcia. A przecież pływactwo, to nieodłączny towarzysz wioślarstwa i nie jest wioślarzem ten, kto nie posiadł w dostatecznym stopniu sztuki pływania.

 

W zrozumieniu tego Koło sportowe, w porozumieniu z Tow. wioślarskiem i pod protektoratem tegoż, urządza pojutrze, w niedzielę, na Wiśle konkurs pływacki dla członków swoich i uczestników sekcji gier ruchowych.—Zawody obejmą: 1) pływanie na szybkość, dystans od I-go do II-go mostu; 2) pływanie na wytrwałość w ubraniu: 3) rozbieranie się w wodzie ze złożeniem ubrania na łodzi, bez dotykania takowej.

 

Obowiązki sędziów pełnić będą: z ramienia Tow. wioślarskiego pp. L. Kobyłecki i Drozdowski, od sekcji gier ruchowych Koła sportowego pp. inż. Ktoś i dr. Z. Zakrzewski.

 

Miejsce zboru: przystań Tow. wioślarskiego na Wiśle o godz. 11-ej zrana.

 

Uczestnicy sekcji gier ruchowych Koła sportowego wstęp na przystań mają bezpłatny.

 

Kurjer Poranny, 10-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.