Sport

Zawody wczorajsze nfe przyniosły rozstrzygnięcia. „Wista" wprawdzie znajduje się w lepszej formie niż na wiosne, mimoto nie dorównuje ani w części „Cracovii". Jedyna lej wyższość to umiejętne „murowanie" bramki. „Cracovia" grata bardzo dobrze, miała przygniatającą przewagę nad swym przeciwnikiem — brak jednak celnych strzałów napastników, szczęście bramkarza „Wisły" a przedewszysiktem obrona czerwonych, może nazbyt brutalna, oto przyczyny, dla których „Cracovia" nie potrafiła cyfrowo zaznaczyć swej przewagi.

Warszawa, (PAT) Match o mistrzostwo Polski „Polonii” i „Pogonii” lwowskiej skończył się zwycięstwem „Polonii” w stosunku 1:0. W ten sposób „Polonia” uzyskała drugie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w piłce nożnej, podczas gdy pierwsze miejsce zdobyła „Cracovia”. Klęska „Pogoni” w Warszawie zepchnie drużynę tę na IV miejsce w mistrzostwie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Warszawa (PAT). Rozgrywana przez dwa dni ubiegłe polska Olimpiada akademików w Warszawie przyniesie zupełne zwycięziwo akademikom warszawskim. W plice nożnej Warszawa pobita Poznań 2:1, a Wilniacy 7:0. W Olimpiadzie osiągnląto dwa piękne wyniki, rekord polski w biegu w dal w rozbiegu 6 m. 45 ctm. Sośnicki i bieg. na 400 metrów rekord Warszawo 54-7/10 sekundy Rei.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1921

Warszawa (PAT). Wczoraj w niedzielę odbył się w Warszawie pierwszy narodowy bieg na przełaj o puchar Rzeczypospolitej polskiej. W zawodach wzięli udział lekkoatleci warszawscy. lwowscy, krzkowety, poznańscy, łódzcy, wileńscy. Bieg ten przez pola. lęki. perki, pastwiska, wygrał znany biegacz kapitan Baran ze Lwowa (Pogoń) przebywając dystans 6 i pół klm. w 23 minutach. 10 sekundach, tuż ze nim przybył Ziffer z Warszawskiej aorony, trzeci Abel z łódzkiego Szturmu. Ogółem przybyło do mety 15 współzawodników. Zwycięzca prócz puhare i tytułu otrzymał czerwoną koszulkę z białym ortem. Zawody wypadły wspaniale.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1921

Warszawa, 4. 9. (Pat.) Na dzisiejszych międzynarodowych zawodach kolarzy w Warszawie, całkowite zwycięstwo odnieśli jeźdźcy polscy pp. Duma i Jabrzemski, którzy pobili znanych jeżdców zagranicznych amatorów. Nadto pobito 3 rekordy polskie: na motocyklu na 3 km.. p. Chański ustanowił nowy rekord 2 min. 3 1/5 sek. i na 5 km. 3 min. 33 sek., bijąc rekord Piotrowskiego z przed 15 laty. który wynosił 3 min. 51 sek.; p. Duma w biegu kolarskim na 3 km, ustanowił nowy rekord polski 4 min. 20 sek., bijąc 2 międzynarodowych jeźdźców Francuzów.

 

Kurjer Poznański, 06-09-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.