Sport

Dzisiaj odbędą się tradycyjne zawody footballowe reprezentacyjnych drużyn Lwowa i Krakowa o srebrny puhar prof. Żeleńskiego. Zawody o puhar ten tocz9, się już przeszło ośm lat ze zmiennem szczęściem Ladna z drużyn nie odniosła kolejno trzechkrotnych zwycięstw jak tego wymaga statut nagrody. W roku ubiegłym wygrał Lwów — prawdopodobnie i tego roku, wskutek osłabienia drużyny krakowskiej (nie będzie grał Kałuża) zwycięstwo przypadnie Lwowowi w udziale.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-06-1922

Kopenhaga. Zawody międzypaństwowe Czechy—Dania zakończyły się zupełnem zwycięstwem Czechów 3:0

 

Wiedeń. Skandaliczną wprost klęskę ponieśli Szwajcarzy w zawodach międzypaństwowych z Austryą. Austryacy zdobyli 7 bramek przeciw jednej straconej. Szwajcarzy zupełnie zawiedli, podczas gdy wiedeńczycy a zwłaszcza ich napad pracował niezwykle precyzyjnie.

Kraków, 13 maja (Tel. wł.) Oczekiwany z ogólnem zaciekawieniem mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami reprezentacyjnemi Węgier i Polski przyniósł fatalną porażkę drużynie polskiej. Wynik przedstawia się 3:0 na korzyść Węgier.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Rumuński komitet olimpijski nadesłał do Warszawy zaproszenie na konferencyę wspólną komitetu igrzysk olimpijskich Rumunii, Polski, Jugosławii, Czech i Grecyi. Konferencya ta zajmie się sprawą urządzenia igrzysk między tymi państwami w Sinaja 30 września b. r.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-06-1922

Leafield, 12. 5. (Pat. Rad.) We wczorajszem spotkaniu boxu o tytuł mistrza światowego boxu średniej wagi zwyciężył Carpentier w pierwszym roundzie.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.