Sport

Polska w międzynarowych zawodach lotniczych w Szwajcaryi.

Pobiliśmy Czechów, a aparaty nasze powórciły nieuszkodzone!

Berno w Szwajcaryi, 6 października.

Międzynarodowe zawody lotnicze urządzone we wrześniu w Szwajcaryi zakończyły się wynikiem, który dla Polski jest nadzwyczaj zaszczytnym:

Obok podajemy podobiznę kapitana Pawlikowskiego, który w sobotę dokonał lotu Warszawa-Lwów-Kraków-Poznań-Warszawa. Inni współzawodnicy przybyli z powrotem do Warszawy dopiero w dniu następnym.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-09-1922

Bokserzy: Carpentier i Battling - Siki, współzawodnicy w matchu bokserskim zorganizowanym przez paryski "Journal", którego zwycięzcą był Francuz Carpentier.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-08-1922

Sezon pływacki posiada niemniejsze popisy sportowe, jak sezon saneczkowo-łyżwiarski. Kryje on w sobie daleko większe niebezpieczeństwa, niż niejeden sport lądowy. Polega bowiem na walce z żywiciem zdradliwym, kryjącym w sobie wieczne niespodzianki, Dlatego może walka z tym żywiołem posiada szczególnie kuszacą siłą.

Poznań (PAT) Wczorajsza zawody piłki nożej pamiedzy węgierskim klubem "Vasa" a "Wartą" zakończyły się wynikiem 3:2 na korzyść Węgrów, zaś dzisiejsza wynikiem remisowym 2:2.

 

Ilustruwany Kuryer Codzienny, 01-08-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.