Zima w Zakopanem

Z Zakopanego piszą nam pod datą 20 b. m.: Od trzech dni pada śnieg, który białym całunem pokrył równie i góry, tworzące zaspy śnieżne na metr głębokości. Zakopane weszło więc w fazę wiosny w śnieżnej szacie. Droga do Kuźnic, ulica Chałubińskiego tworzą nieprzerwane pasmo przecudnych pejzaży na tle fantastycznych figur drzew iglastych, któro jak w bajce przybrały postacie to groźnych olbrzymów, zaczarowanych zamczysk, to znów tworząc jakby grupy białych niedźwiedzi w dziwnych tanecznych pozach...

Takiem bywa tutaj święto pożegnania zimy, która królując od 6 miesięcy, na pożegnanie przybrała misterne, z śnieżnych puchów utkane szaty.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-04-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.