Wiosna idzie!

Nad ranem przymrozki, w nocy nawet kilka, stopni mrozu, przez dzień łagodna aura — w południowe godziny ciepłe, wiosenne słońce — wszystko to świadczy, że tyrania zimy się kończy, a chociaż walczy ona jeszcze o swe panowanie — walka to beznadziejna, walka, w której uledz musi potędze młodej wiosny!

            Miasto kąpie się w słońcu i błocie, a kąpiele takie, jak wiadomo, są bardzo zalecane, zwłaszcza osobnikom o słabych piersiach lub dziurawych butach.

            Z pod Wiednia donoszą o pojawieniu się pierwszych bocianów, a we wschodniej Galicyi t. zw. „plamistego" tyfusu. Jeden z tutejszych poetów wielbiciel wiosny i płci pięknej — złapał po raz pierwszy — motyla i miał zamiar wychować go na cukrze aż do cieplejszej pory, nie mógł jednak nigdzie w mieście dostać tyle cukru, ile motyl na tydzień potrzebuje.

            Pogłoski o braku kawy i niedostatku grochu okazują się mylnemi. Widziano bowiem wczoraj w południe na Linii A — B spacerującego pana w kawowej zarzutce i jedną damę w groszkowej krawatce. Na obfitość bydła, zwłaszcza świń, również Kraków uskarżać się nie może.

            Wisła — puściła się... Tak to bywa pod wiosnę, a nawet i w zimie i to nietylko z rzekami, noszącemi kobiece imiona.

            Jednem słowem — wiosna idzie! Oby tylko doszła i nie zatrzymano jej, podobnie jak kartofli, w drodze do Krakowa!...

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18 marca 1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.