Zjawiska astronomiczne w lipcu

 

            Jako najwybitniejsze zjawiska astronomiczne przynosi z sobą miesiąc lipiec zaćmienie księżyca i zaćmienie słońca. Zaćmienie księżyca — częściowe tylko — przypada na dzień 15 lipca o godzinie 3 -minut 19, a trwać będzie 2 godziny 51 minut. Zaćmienie słońca przypada na 30 lipca i mieć będzie formę pierścieniową. Rozpocznie się w 25 minut po północy, a zakończy się o g. 5 minut 47. Dnia ubędzie przez cały miesiąc prawie o godzinę. Pełnia księżyca przypada na 5, nów na 30 lipca.

 

            Z planet widzieć będzie można w pierwszych dniach miesiąca „Merkurego" w drugiej połowie Wenus; gwiazdą wieczorną jest Jupiter.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 2 lipca 1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.