Niebywały grad w Kielcach

 

10 b. m., jak już donieśliśmy, szalała nad Kielcami wielka ulewa z gradem ogromnej wielkości, w kształcie dużych kulek, o średnicy większej niż jaja kurzego, lub poprostu kawałów lodu. Największą ilość szyb straciły w mieście okna południowe, mniej wschodnie. Dachy zwłaszcza kryte papą, grad podziurawił jak sito, dachy z blachy żelaznej, a nawet cynkowej, mocno ucierpiały, a i dachówka nie wyszła z tej przeprawy cało.

Szkody wyrządzone w mieście przez grad wynoszą około 100.000 rubli. Ogrody i pola ucierpiały najdotkliwiej. W podwórzach pozabijało drób, a dzieci, kręcące się jak zwykle na ulicach, z krzykiem i płaczem uciekały do bram. W wielu punktach burza ta zepsuła przewody telefoniczne i należące do elektrowni. W tym samym dniu wyrządził grad poważne szkody w innych miastach Król. Polsk.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-06-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.