Pierwsza burza

 

Wczoraj w południe mieliśmy pierwszą burzę majową. Około godz. wpół do pierwszej poczęły gromadzić się na niebie sine kłęby chmur, zaczął padać deszcz, który wkrótce zamienił się w gwałtowne ulewę; odezwał się ponury grzmot, kilka razy rozległ się potężny huk piorunu, któremu towarzyszyły złociste zygzakowate błyski, rozrywające ciemne tło zachmurzonego nieba.

 

Ponieważ nigdy nie brakowało, nie brakuj i zapewne nie zabraknie ludzi skłonnych do zabobonów, więc znalazło się wielu, którzy w tej wczesnej burzy upatrywali opozyjne manifestacye przyrody, która użyła nawet piorunów, aby zaakcentować swe niezadowolenie z powodu ograniczania przez ludzi przynależnych jej atrybucyi i wprowadzenia... jakiegoś tam „czasu letniego"!

Opozycya ta jednak nie trwała zbyt długo...

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 3-05-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.