Pogoda

Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 5,1 najniższa 15. Przewidywany przebieg pogody w dniu dzisiejszym: Dość pogodnie, zimno, umiarkowany mróz, wiatr południowo wschodni, możliwy drobny śnieg.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

przeciągnęła wczoraj nad samem rankiem, wyrządzając znaczne szkody. Pastwą rozszalałego żywiołu padło kilka dachów, które wichura bądź to całkowicie zerwała bądź znacznie uszkodziła. I tak między innymi uszkodzony został dach banku krajowego przy placu Szczepańskim, oraz dach kawiarni „Polonia”.

 

W ciągu dnia padał na przemian z przerwami deszcze i śnieg, który topniał pod nogami przechodniów rozmazując się lepkie błoto.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-01-1922

Wczorajszy czternastostopniowy mróz nad ranem ściął zwierciadło Wisły przy brzegach i na krawędziach średnich występujących z łożyska z powodu niskiego stanu wody. Lód pokrył również pomniejsze zbiorniki i strumyki. Natężenie mrozu malało stopniowo, osiągając w południe w cieniu już tylko 4 stopnie, wzmagając się ku wieczorowi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-11-1921

Temperatura najwyższa wynosiła wczoraj w Krakowie 1,9, najniższa 11. Przewidywany przebieg pogody w doju dzisiejszym. Pogodnie, silny mróz, wiatry wschodnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-12-1921

Z Lublina donoszą, że z powodu zasp śnieżnych zamknięto ruch kolejowy na linii Rejawiec Bełzec.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-11-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.