Zagadkowe morderstwo

Wczoraj mieszkańcy letnisk, położonych w pobliżu Falenicy, zostali przerażeni wiadomością o zagadkowem morderstwie. We wtorek rano z willi Malca w Michalinie zniknęło 6-letnie dziecko, Beniek Kreinis. Szukano go wszędzie, lecz nadaremnie.

 

Gdy rodzina powróciła do domu po bezowocnych poszukiwaniach, zastano w mieszkaniu wielki nieład, jakby po pobycie złodziejów. Stwierdzono też, że ulotniła się służąca Rozalja Kłosówna. Zawiadomiono o wszystkiem policję w Otwocku, która rozpoczęła śledztwo. Niektórzy zeznali, że widzieli służącą w towarzystwie dwóch podejrzanych młodzieńców.

Policja poszukiwała służącej i dziecka przez wtorek i środę, lecz nadaremnie. Dopiero w środę o godzinie 6-ej wieczorem dwie sąsiadki, które zeszły do piwnicy po balie, znalazły pod nią zwłoki chłopca, zamordowanego w okrutny sposób. Usta miał zatkane kawałkiem żelaza, nóżki były nadłamane i podłożone pod ciało.

Willa Malca znajduje się w oddaleniu na pustkowiu. Oprócz Kreinisów mieszkał tam tylko stróż. Z Mińska Mazowieckiego sprowadzono psa policyjnego, który jednak dotąd nie wpadł na ślad.

 

Dziennik Polski, 22-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.