Samosąd nad koniokradem.

W okolicach Mińska Mazowieckiego od pewnego czasu dokonywano stale kradzieży koni. Włościanie byli wprosi zrozpaczeni powtarząjącemi się kradzieżami. W celu samoobrony postanowili utworzyć organizacyę i prowadzić kontrwywiad, aby trafić do źródła złoczyńców. Jakoż dowiedzieli się, te w nocy d. 29 z. m. ma być dokonana kradzież konia we wsi Czarnej, gm. Ładzyń, pow. mińsko-mazowiecki, nie wiedziano tylko u którego z gospodaży. Postanowiono tedy Czuwać we wszystkich stacjach całej wsi. I w istocie w godzinach nocnych do stajni gospodarza Piekarskiego dostał się złodziej i już schwycił za uzdę, celem wyprowadzenia konia ze stajni, gdy na grzbiet skoczył mu zięć gospodarza, Bartnicki, i wszczął alarm, na który zbiegli sic ukryci chłopi. Okładano złodzieja zbiegli tak długo aż życie zakończył. Okazało się, iż był to znany oddawna złodziei z pow. radzymińskiego Stanisław Ryniewski, niejednokrotnie karany za kradzieże.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.