Napad bandycki na chorą kobietę.

Rabuś posługuje się chloroformem.

W Toruniu zdarzył się onegdaj wypadek niezwykle zuchwałego napadu bandyckiego. Niejaki p. Jeziołowski wyszedł na miasto, pozostawiając w domu chorą żonę, zupełnie samotną. Nagle wszedł do pokoju sypialnego jakiś mężczyzna P. J. przerażona początkowo nie mogła wydobyć głosu i widziała tylko, jak bandyta przystąpił do łóżka, ,trzymając w ręku płat namoczony widocznie chloroformem i zaczął nim nad jej twarzą ruszać. Wówczas chora kobieta wytężyła ostatki sił i zaczęła wołać o ratunek. Rabuś zatkał jej usta, założył piat na szyję i brutalnie począł ją dusić. Udało się nieszczęsnej zerwał płat z szyi, lecz mimoto w żelaznych rękach rabusia chora straciła przytomność. Wtedy bandyta wyrzucił swą ofiarę z łóżka i nagromadził na niej istny stos z pościeli, pierzyn i materaców.

 

Następnie splądrował całe mieszkanie. Wpadły w ręce bandyty 24.000 mk, dwie kołdry, obrus i inne drobniejsze rzeczy wartości 60.000 mk.

 

Dokonawszy tego znikł. Jako corpus delicti został się na miejscu płat namaczany w chloroformie. w którym napastnik próbował uśpić p. Jeziołowską.

 

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.