Szpieg czy złodziej kawiarniany.

Kilka dni temu w ręce policyi wpadł 21-letni Maryan Wilkosz rodem ze Świątnik Górnych, bez zajecia, który grasował już od dłuższego czasu po Krakowie i Górnym Śląsku. Wilkosza aresztowano pod zarzutem uprawnienia szpiegostwa na rzecz jednego z państw ościennych. Podczas śledztwa okazało się jednakże, że jestto tylko zawodowy złodziej kawiarniany i rzeczywiście nazywa się Józef Pietrasz. Pietrasz jeszcze zeszłego roku przyszedł do kawiarni „Secesya” ze swoim przyjacielem Janem Nizińskim i po pewnym czasie zabrał z garderoby kawiarnianej futro kolegi i swoje okrycie, poczem się ulotnił. Złodzieje osadzono w aresztach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.