Bezczelny napad bandycki w Bachowicach.

Dnia 1 b. m. około godziny 8 wieczorem napadli zamaskowani uzbrojeni w rewolwery bandyci ro Bschotmeach obok Spytkowio, na dom Franciszka Gołby i steroryzowali wszystkich członków rodziny.

 

Przykladajac rewolwery do glon wymusili na Getbach otwarcie skrzyń, z których zrabowali 1578 dolarów (12 mil. M), dalej 70 m płótna kolorowego, zloty zegarek ze złotym łańcuszkiem, męskie ubranie oraz zapasy białego płótna, wreszcie garderobę. Bandytów byle, sześciu. Po rabunku zbiegli w stronę Brzeźnicy.

 

Policya państwowa zarządziła natychmiast pościg, za zbrodniarzami i dzięki energii komendanta Wennyka jest już na ich tropie. Jest nadzieja, te bandyci wkrótce znajdą się w saku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.