Krwawe zajście w restauracyi Pollera.

We wtorek koło godz. siódmej wieczorem w restauracyi hotelu Pollera przyszło do krwawej scysyj miedzy porucznikiem W. a b. żołnierzem armii Bałachowioza Brzeszczem. Brzeszcz w stanie podchmielonym przystąpił do porucznika W., udekorowanego licznemi odznaczeniami i począł go obrażać, zarzucając mu „dekowanie się” i tchórzostwo. Gdy ten mn spokojnie zwrócił uwagę, że zachowuje się ordynarnie, Brzeszcz dopuścił się czynnej zniewagi oficera. W odpowiedzi na to por. W. wyjął rewolwer i strzelił do napastnika, raniąc go w lewe płuco. Po tym fakcie oficer zgłosił się wraz z świadkami na główną strażnicę w rynku, gdzie przedstawił cały przebieg zajścia. Rannego przewieziono do szpitala więziennego załogi krakowskiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-05-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.