Dziecko, które pokonało rabusia.

14-letni Mieczysław Chrościelewski w Warszawie, wracając do domu o godz. 12-ej w por ludnie, spotkał przy drzwiach mieszkania swoich rodziców 40-letniego mężczyznę, który oświadczył, iż ma interes do p. Chrościelewskiego, ojca. Ponieważ p. Chrościelewskiego w domu nie było, nieznajomy prosił, aby mógł wejść do mieszkania w celu napisania kartki.

 

Nie podejrzewając nic złego, chłopiec wpuścił nieznajomego do mieszkania.

 

Nieznajomy, znalazłszy się w mieszkaniu, rzucił się na chłopca, związał go sznurem i następnie rozpoczął rabunek w mieszkaniu.

 

W chwili, gdy rabuś plądrował w kuchni, chłopcu udało się uwolnić z więzów przy pomocy noża, leżącego obok na biurku. Odzyskawszy swobodę ruchów, chłopiec upatrzył stosowny moment i w chwili, gdy opryszek zwrócony do niego plecami począł wyrzucać z szafy ubrania, ugodziło go sztyletem w okolice ucha.

 

Zbroczony krwią opryszek rzucił się na chłopca i chcąc mu wyzwać sztylet, zranił go w czoło. Chłopiec zaczął wzywać pomocy i złodziej zbiegł, nie zdoławszy nic zrabować.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-06-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.